Меблеві газові амортизатори, підйомники.

Ліфт газовий (Амортизатор газовий) для відкидних стулок - найпоширеніший витяг, відрізняється простотою, надійністю та невисокою ціною.

Має в асортименті кілька типів, що регламентують навантаження, що забезпечує найбільш м'яке відкриття та закриття фасаду. Меблевий газовий ліфт працює плавно, без різких ривків і надійно фіксує дверцята у відкритому або закритому положенні. Газовий витяг (Амортизатор газовий) є найвдалішим рішенням для недорогої меблевої конструкції. З появою на меблевому ринку газових підйомників багато механічних підйомних механізмів втратили свою актуальність. Розглянемо роботу та влаштування газового підйомника (амортизатора) на прикладі продукції німецької компанії Suspa – світовий постачальник якісних газових ліфтів.

Технічні характеристики, пристрій:

 • Робоча речовина – інертний газ (азот).
 • Матеріал штока – саль, хром.
 • Матеріал робочої камери (герметичний циліндр) – сталь.
 • Матеріал опорних наконечників – сталь.
 • Товщина стінки робочої камери – 1 мм.
 • Діапазон робочих температур від -35 до +80°С.
 • Кількість ліфтів, що рекомендується, на 1 фасад - 2 шт.

Як функціонує газовий ліфт?

 Лифт газовый (Амортизатор газовый) для откидных створок Герметичний циліндр, втулка, підшипник тертя та сальники забезпечують герметичне переміщення штока. Центрувальна втулка-поршень і перепускний клапан оберігають шток від перекосу і забезпечують властивості пружини, що демпфують. 1. Принцип роботи автоматичного газового ліфта при відкриванні дверей ВВЕРХ (див. малюнок) - у момент коли двері зачинені, шток поршня в циліндрі знаходиться в потопленому стані і в результаті зусилля газ максимально стискається. Потім при відкритті дверей стримуючий зусилля зникає і стиснутий газ виштовхує поршень назад. Масляний демпфер служить для забезпечення плавності ходу шляхом перетікання олії та утворює ефект "амортизатора" наприкінці циклу відкривання. 2. Конструкція фрикційного газового ліфта не має масляного демпфера і дає можливість фіксації дверей у довільному положенні, тому немає необхідності амортизувати кінцеву фазу відкриття дверей. Ще таку конструкцію називають позиційний газ-ліфт (газова пружина), коли є необхідність відчиняти двері не до верху на підвісних кухонних полицях розташованих високо. 3. Конструкція газових ліфтів, які застосовуються для відчинення дверей ВНИЗ, відрізняється тим, що при русі штока з поршнем у напрямку ВНИЗ додається значно більших зусиль, ніж при зачиненні дверей. Так відбувається завдяки влаштуванню перепускних клапанів у конструкції, які мають різний діаметр і суміш олії та газу перетікає через великі та малі отвори з різним зусиллям. Діапазон навантажень: • 50N, 60N, 80N, 100N, 120N, 160N, 200N (Ньютон).

Досвідчені меблеві майстри підбирають кількість витягів та навантаження досвідченим шляхом, але для новачків існують таблиці зі спеціальними розрахунками. У таблиці вказано розрахунок на один фасад - 2 витяги.

Колір:

 • Білий.
 • Чорний.
 • Сталевий.

За способом дії:

 • Амортизатор газовий прямої дії. Цей амортизатор працює стиснення штока, тобто. у базовому складанні шток знаходиться у повному висуненні. Амортизатор газовий зворотної дії. Цей амортизатор працює висунення штока, тобто. в базовій збірці шток знаходиться в засунутому (утопленому) положенні.
 • У практиці найбільш поширене застосування за амортизаторами прямої дії, але й амортизатори зворотної дії також знаходять свого покупця. При установці кріплення газового ліфта в різних діапазонах можна досягти виконання різних кутів відкриття фасаду, що особливо зручно при розміщенні меблевих фасадів максимально високо або навпаки, низько.
  Цей амортизатор працює висунення штока, тобто. в базовій збірці шток знаходиться в засунутому (утопленому) положенні. У практиці найбільш поширене застосування за амортизаторами прямої дії, але й амортизатори зворотної дії також знаходять свого покупця. При установці кріплення газового ліфта в різних діапазонах можна досягти виконання різних кутів відкриття фасаду, що особливо зручно при розміщенні меблевих фасадів максимально високо або навпаки, низько.

 Монтаж схема газових ліфтів:

 Монтаж схема газовых лифтов:

  Таблиця підбору зусилля ліфтів для фасадів із кутом відкриття 90°

 Таблица подбора усилия лифтов для фасадов с углом открытия 90°

Ліфт газовий (Амортизатор газовий) комплект

Лифт газовый (Амортизатор газовый) комплект

Ліфт газовий (Амортизатор газовий) креслення

Лифт газовый (Амортизатор газовый) чертеж

Переваги газових ліфтів:

 • Як газ у робочому циліндрі меблевого ліфта використовується інертний газ азот.
 • Азот на відміну від звичайного повітря не викликає корозії металу і не призводить до старіння гумових прокладок та ущільнювачів у корпусі циліндра.
 • Азот реально продовжує термін експлуатації газових ліфтів.
 • Плавне відкриття та закриття дверей задовольняє вимогам середнього (недорогого) класу меблів. Деякі виробники подбали про встановлення та зняття ліфта без інструментів, що стало можливим завдяки новій формі стопорної скоби (Linken System).
 • Широкий діапазон навантажень (50 N - 200 N) дозволяє використовувати амортизатор для невеликих та дуже масивних фасадів.
 • Газові амортизатори надійно працюють у температурних умовах (від - 35 ° С до +80 ° С).
 • Сталеві опорні наконечники більш стійкі до зносу та більших навантажень.
 • Гарантія газових ліфтів 10 років або 100 тисяч циклів відкривання та закривання.
 • Така цифра справді підтверджує надійність та довговічність механізму – газового підйомника.

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти