Делаем мебель своими руками - комод.

Робимо меблі своїми руками – комод.

Акцент статті - це навчитися робити розрахунок, деталування, яке буде основою для меблевого майстра-початківця, адже погодьтеся, проектувати і збирати меблі - це не одне і теж.

Вчитися, звичайно ж швидше і легше на живому прикладі, що власне ми і робитимемо на прикладі звичайних корпусних меблів з ЛДСП (ламінована деревинно-стружкова плита).

Наприклад виберемо якусь корисну річ у будинку, наприклад комод з висувними ящиками.

Отже, комод – приведемо його у необхідний нам розмір і для цього розглянемо деякі нюанси, завдяки яким ми вийдемо на деякі закономірні істини.

  1. Почнемо з плінтуса, який є у кожному будинку чи квартирі і цей елемент повинен задати висоту цоколя або висоту ніжок нашому комоду. Що це означає – висоту цоколя? Головне це рівень дна комода, який ми повинні розмістити над плінтусом, щоб була можливість присунути комод впритул до стіни. Звичайно не можна пропустити й альтернативні варіанти, коли дах комода роблять із випуском назад на 20-30мм. цим вирішуючи проблему з плінтусом, але при цьому залишається некрасивий зазор збоку корпусу наших меблів.

  2. Далі виберемо ширину комода, яку візьмемо 900мм. - це найбільш поширена ширина стандартних комодів, яка, до речі, дозволяє зробити нормальне відкриття висувних ящиків. Під нормальним відкриванням (висуванням) ящиків розуміється таке: проблеми різного роду напрямних та їх встановлення в комплексі з розмірами самих ящиків можуть давати перекоси, затирання, заклинювання та нерівномірне прилягання фасаду ящика до корпусу тумби тощо. Всі ці моменти знають професіонали і часто рекомендують клієнтам найбільш правильні розміри, щоб уникнути перерахованих вище проблем.

  3. Глибина комода - цей розмір також необхідно грамотно вибирати і щодо цього є рекомендації: меблеві напрямні мають градацію довжини з інтервалом 50мм. відповідно 300, 350, 400, 450 і т.д., знаючи довжину обраної напрямної, ми можемо обчислити розмір глибини готового виробу.

Спочатку маленький лікнеп про напрямні, який також потрібно знати, щоб його враховувати у розрахунках. Меблеві напрямні існують повного та часткового висування, залежно від конструкції: Повного висування - це коли конструкція направляючої дозволяє висувати ящик назовні повністю, а напрямна часткового висування залишає тильну частину ящика в корпусі приблизно на 100мм. що звичайно не викликає дискомфорту, але більшість недорогих напрямних працюють саме так.

Маючи необхідну інформацію почнемо розрахунок глибини комода: вибираємо напрямну роликову 450 мм., отже, ящик слід робити також глибиною 450мм, хоча в деяких випадках можна робити і більше. Далі додаємо товщину фасаду ящика (бо ящик робиться у вигляді короба, то необхідний ще й фасад) = 18мм. + технологічний зазор між задньою стінкою ящика та задньою стінкою тумби (ДВП) = 5-10мм. + Глибина від торця бічної стінки до паза задньої стінки = 10мм. і останній момент – це товщина задньої стінки (ДВП) корпусу тумби = 4мм. Сума всіх складових буде наступною 450+18+10+4+10=492мм. Отже, 492мм. це мінімальна глибина нашого проектованого комода при напрямній 450мм. Я пропоную заокруглити на 500мм. та почати проектувати виріб.

Для проектування ми маємо ширину, глибину та висоту цоколя, а не маємо габаритної висоти комода, яку також просто прорахувати: Беремо наприклад складові - 4 висувні ящики висотою 200мм. + Висота цоколя, яку візьмемо в середньому 60мм. (під євро плінтус) та товщину даху виробу 18мм., складаємо (4 х 200 = 800) + 60 + 18 = 878мм. та останнє до габариту висоти додамо 5мм. на меблеву ніжку, що у результаті становить 883мм.

Для виготовлення комода будемо застосовувати меблеву плиту ЛДСП завтовшки 18мм.

Тепер маємо повний габарит комода та уявлення про те, як його обчислити - ширина 900мм., висота 883мм., глибина 500мм.

Конструкторський розрахунок виробу для наочності будемо виконувати в меблевій програмі WOODY, яка дозволить нам побачити весь процес візуально, отримавши в результаті професійні креслення.

Отже, створюємо корпус комода – дах, бічні стінки (перебирання), дно тощо.

розміри:

  1. Дах – 900 х 500 х 18 (дах накладний) – даний габаритний розмір комода і є габаритним розміром кришки.
  2.  Бічні стінки – 860 х 480 х 18 Висоту бічної стінки обчислюємо так: габарит комода за висотою 883мм. - (мінус) кришка зовнішня 18мм. - Опора меблева 5мм. = 860мм. Глибина (ширина) бічної стінки = розмір глибини комода 500мм. - (мінус) 18мм. товщина фасаду – 2мм. зазор між фасадом та торцем бічної стінки = 480мм.

  создаем корпус комода - крыша, боковые стенки, фасадыkomod12komod13


3. Дно внутрішнє – 860 х 466 х 18 Ширину деталі (дно внутрішнє) вважаємо так: габарит ширини комода 900мм. - (мінус) 4мм. відступ кришки по 2мм. на бік (див. схему кліренс) – 36мм. сума товщини 2х бічних стояків = 860мм.

komod14komod15komod16


komod17komod33komod34


komod35komod36

4.Цоколь 860 х 60 х 18 Цоколь має таку ж довжину, що й дно, тому приймаємо 860мм., а висоту ми поставили раніше = 60мм.
5. Задня стінка ДВП - габарит та спосіб кріплення вимагає додаткового опису: Бічні стінки ми пазуємо і двп заходитиме в паз, що дозволить нам мати презентабельний вигляд нашого виробу, побачивши збоку. Є альтернативне кріплення задньої стінки, способом прибивання її внахлест до торця бічної стінки, але можна сказати, що такий спосіб найбільш простий і візуально він псує зовнішній вигляд комода, так як торець двп проглядатиметься збоку комода. Кріплення задньої стінки двп до дна буде робитися якраз внахлест, способом прибивання меблевими цвяхами, те саме зробимо і зверху, але для цього доведеться встановити додаткову деталь - царгу. Царга - деталь на якій слід трохи зупинитись: її єдина функція – це дати можливість прибити задню стінку комода зверху під кришкою, а закріпити царгу можна прямо на внутрішній бік кришки шурупами, попередньо зробивши необхідні відступи. Царга матиме габарит 860 х 80 х 18

Розмір задньої стінки ДВП буде наступним: 796 х 874 х 4 Висота ДВП обчислюємо: 883мм. габ. комод - (мінус) кришка зовнішня 18мм. - Опора меблева 5мм. - 60мм. цоколь – 4мм. технологічно по 2мм. відступ зверху та знизу = 796мм. Ширина ДВП: внутрішній отвір тумби 860мм. + 7мм. + 7мм. глибина пазів в бічні стінки = 874мм.


komod18komod19komod37

6. Царгу для кріплення задньої стінки зробимо у наступному розмірі: 860 х 80 х 18 довжина = внутрішній отвір тумби 860мм. ширина = 80мм.
7. Фасади висувних ящиків мають розміри: 896 х 198 х 18 Ширина: габарит комода шириною 900мм. - (мінус) 4 мм. кліренс на крайку (по 2 мм.набік) - 4мм. відступ по 2мм. з кожного боку бічної стійки = 896мм. Висота: габарит комода за висотою 883мм. - (мінус) кришка зовнішня 18мм. - Опора меблева 5мм. - 60мм. цоколь - технологічні зазори (2+2+2+2=8 см. схему) і поділити на 4шт. (Фасада) = 198мм.


komod20komod21komod22


komod23komod24komod25


8. Розрахунок ящиків повинен враховувати наступні моменти - це висота глибина і ширина, при цьому сам ящик складається з 5ти деталей - 2 бічні стінки, передня і задня стінка, а також дно. Висоту ми маємо прийняти з наступних розрахунків: фасад ящика має висоту 198мм. - (мінус) 30мм. від верхньої кромки ящика та - 5мм. рівень дна. Разом отримаємо 198мм – 30мм. - 5мм. - 4мм. дно ДВП = 159мм., але для оптимізації візьмемо до уваги розмір 160мм. Отже, висоту 4х деталей ящика: 2х бічних, передньої та задньої стінки ящика ми вирахували. Глибина бічних стінок ящика приймаємо = 450мм. по довжині напрямних, а довжину передньої та задньої стінки отримаємо шляхом наступного розрахунку: меблеві напрямні в нашому виробі використовуватимемо роликові по посилання можна подивитися пристрій та технологічні присадки: Бічний зазор для таких напрямних беремо 13мм. зліва та справа ящика у сумі = 26мм. Ширина внутрішнього отвору тумби 860мм. - (мінус) 26мм. - 36 (18+18) товщина бічних стінок ящика = 798мм.

Далі:

  • бічні стінки ящика 160 х 450 х 18
  • передня та задня стінка 160 х 798 х 18
  • дно ДВП матиме габарит 448 х 832, відступивши по 1мм. з кожного боку скриньки від габариту.

Маючи всі розрахунки приділимо увагу ще одному важливому елементу – це край ПВХ. Огляд країв можна переглянути за посиланням.

Справа в тому, що прийнято всі торці лицьових елементів меблів облицьовувати кромкою товщиною 2мм., отже, ми завжди враховуватимемо розмір деталі, як пиляльний, так і габаритний і вносити поправки в розрахунки. Наприклад якщо фасад ящика в наших розрахунках має розмір 896 х 198 (з кромкою ПВХ 2мм. по периметру), то пиляльний розмір заготовки дорівнюватиме 892 х 194. У нашому комоді крайкою завтовшки 2мм. будемо кромкувати фасади ящиків і кришку, цього буде достатньо, а всі інші деталі окромковуємо кромкою товщиною 0.5мм., а для цієї кромки зазвичай поправок не роблять і приймають пильний та габаритний розмір деталі однаковим, хоча на дві сторони деталі набігає 1мм, але для корпусної меблів це критично.


komod27komod28komod29


komod30komod31komod32


 

Наступний етап – складання комода.


Присаджуємо фурнітуру строго по кресленнях і проводимо складання комода, збираючи спочатку корпус, а потім ящики, і на завершення фасади. Попередньо на бічні стінки комода слід встановити напрямні для ящиків.

Особливу увагу слід приділити встановленню фасадів ящиків. Один із способів встановлення фасадів може бути із застосуванням двостороннього скотчу: спочатку встановлюються ящики без фасадів у корпус комода та на передні стінки ящиків наклеюємо по дві вертикальні смуги скотчу товщиною 1мм. - ліворуч і праворуч, потім застосовуючи обрізки кромки ПВХ товщиною 2мм. фіксуємо зазор між кришкою комода та торцем верхнього фасаду ящика, центруємо фасад і притискаємо приклеюючи фасад до скотча, на завершення залишається зафіксувати фасад на меблеві шурупи через передню стінку ящика. Тугіше процедуру проробляємо з рештою ящиків зверху вниз.

Маленька порада - за такого способу потрібно точно встановлювати напрямні, щоб фасад ящика міг торкнутися скотчу, а не впертися в бічні стійки комода, але за допомогою ще одного помічника можна підштовхнути ящик на зустріч фасаду ящика рукою з тильного боку.

На завершення необхідно зробити підрізування під плінтус – у кожному конкретному випадку індивідуально.

Майстри - професіонали та початківці, для підтримки проекту натисніть на рекламу - це як подяка за безкоштовний проект!

 Креслення тумби у форматі .PDF Полный комплект деталей с присадкой.

 Специфікація фурнітури та плитних матеріалів у форматі .PDF Спецификация на изготовление тумбы.

Схеми у форматі .PDF Схемы.

На додаток до цієї статті слід прочитати наступний матеріал:

 

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти