Стандарты кухонного гарнитура.

Стандарти кухонного гарнітуру.

Стандарти кухонних меблів не є догмою для проектування, і політ фантазії дизайнерів ніхто не обмежує, але важливість основних розмірів прив'язок враховувати необхідно. У процесі розвитку нашої цивілізації народжуються загальноприйняті стандарти, які визначають найбільш комфортні розміри столів, стільців та інших меблів.

Спробуймо згідно зі схемою розрізу кухонного елемента (гарнітура) розібратися в деталях.

Для початку слід розділити кухонний гарнітур на три складові:

це нижня база (нижні кухонні тумби, модулі), верхні навісні шафки (модулі) та робоча стінка між нижньою та верхньою базою. Далі розберемо кожну складову окремо.

Нижня база (нижні кухонні тумби, модулі). Нижній модуль, як і гарнітур, також складається з трьох складових - це цоколь, стільниця і сама тумба. Кожен елемент має стандарти, які ми розглянемо нижче:

• ширина стільниці 600мм.

• товщина стільниці 38мм; 28мм. це загальноприйняті стандарти, практично всі фабрики з виготовлення стільниць мають у своєму асортименті формат ширини 600 та товщину 28 та 38мм.

• висота цоколя 100 мм. таку висоту цоколя застосовують у проектуванні більшість меблевих майстрів та дизайнерів, але також часто можна зустріти висоту 120 та 150мм. Збільшення висоти цоколя дає цікавий ергономічний ефект, але зменшує робочий простір нижніх тумб.

• простір 50мм. за нижньою тумбою. це необов'язковий зазор, але в серійних меблях він завжди застосовується. Це дозволяє влаштовувати комунікаційні трубопроводи, без яких не обходиться жодна сучасна кухня.

• глибина корпусу нижніх тумб, у габариті разом із (дверкою) фасадом, не повинна бути більше 580мм., інакше меблева ручка встановлена на дверцятах (фасад) виступатиме за габарит стільниці. Але є, звичайно, і варіанти виконання, де фасадна частина знаходиться врівень зі стільницею, що надає дизайну певної родзинки.

• стандарт висоти нижніх тумб, у сумі трьох складових, дорівнює 850-860мм. (від підлоги до верхньої смужкості стільниці), цей стандарт враховується принципово і адаптований до середнього зростання людини, але можливо і збільшувати за бажанням до 950, при цьому необхідно врахувати, що посудомийні машини та інша кухонна техніка, що вбудовується, прив'язується до стандарту модуля рівному 850 - 860мм.

Робоча стінка.
• висоту робочої стінки можна обмежувати діапазоном 550-650мм. Це висота між поверхнею кухонної стільниці та дном верхніх навісних шафок (модулів). Такий розмір є найбільш комфортним, а виробники кухонних стільниць у своєму асортименті пропонують робочі стінки в стандарті 600мм. по висоті.

Верхні навісні шафки (модулі).
• висота верхніх шаф також має загальноприйняті стандарти - найпоширеніші це: 720мм.; 900мм.; 1100мм. та ін Багато виробників кухонних (дверей) фасадів пропонують в асортименті базу стандартних типорозмірів, які виготовляються як складська програма і мають невисоку, фіксовану ціну на відміну від нестандарту.

• глибина верхніх шафок прийнято від 320мм. до 450 мм. Найбільш прийнятний та поширений габарит глибини це 320мм. разом із фасадом (мінімально). Цей габарит прив'язаний до телескопічних витяжок, що вбудовуються, і кухонним сушінням для посуду, які комфортно монтуються у зазначений габарит.

Влаштування кухонних витяжок.
• наступний розмір висоти 700мм. (на схемі не відображено). Таку висоту від стільниці до витяжки вимагають виробники кухонних витяжок. У своїх інструкціях вони так і вказують: висота від нагрівальних приладів до витяжки має бути не менше ніж 700мм. У принципі, при використанні електричних варильних поверхонь багато майстрів встановлюють витяжки і на висоті від 600мм., що дозволяє навішувати верхні кухонні шафки з витяжкою в один рівень і забезпечує нормальну роботу.

Для виготовлення кухні необхідний проект, за яким здійснюватиметься складання. Готові креслення кухонних модулів можна підібрати і завантажити в розділі:
Проєкти WOODY.
Огляд меблевої фурнітури, аксесуарів та комплектуючих для кухні Ви знайдете у розділі сайту:
Технічні матеріали.

На додаток до цієї статті слід прочитати наступний матеріал:

 

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти