Cтандарты проектирования шкафа купе.

Стандарти проектування шафи купе.

Стандарти проектування шаф купе не є догмою і кожен дизайнер вільний у виборі – які застосувати системи дверей купе, механізми висувних ящиків та різноманітні аксесуари наповнення сучасних шаф, але важливість основних розмірів, прив'язок враховувати необхідно.

У процесі розвитку нашої цивілізації і народжуються загальноприйняті стандарти, які визначають найбільш комфортні розміри та габарити глибини, висоти в шафах купе, що проектуються.

Згідно з представленими схемами спробуємо розібратися в деталях.

На схемі "Вид спереду" пронумеровані осередки, розміри яких ми розберемо нижче:

  • У комірці №1 висота ніші дорівнює 1700мм. - така висота необхідна для довгих пальто, шуби, підлога яких практично нижче колін, але ми, люди всі різного зросту і тому цей розмір обраний для одягу, чиї господарі мають зростання вище 1,8м. Для людей, чиє зростання не більше 1,6-1,7м. нішу можна зменшити до розміру 1500-1600 мм.
  • Наступний осередок №2 має висоту 1100мм. - У таку нішу можна розміщувати короткі куртки, костюми, штани. Якщо зростання людини понад 1,8м. - Нішу слід збільшити до розміру 1200-1300мм.
  • У ніші №3 маємо висоту 900мм. - Це найменша і призначена для коротких сорочок, блуз, футболок. Також можна використовувати для дитячого одягу. • Висота ніші №4 та №5 рівні 1000мм. - це найбільш прийнятний розмір для звичайних сорочок, кофтинок.

На даній схемі вказані рекомендовані розміри і обов'язково слід враховувати допуски, які необхідні для простору зверху над штангою, щоб зачепити гачок, і для простору знизу, щоб підлога одягу не торкалася полиці нижче. Щоб правильно визначити висоту ніші слід виміряти одяг, одягнений на плічку і додати 120 - 150мм.

Наступний розмір – це ширина ніші. На ескізі "Вид спереду" одяг розташовується паралельно до дверей і мінімальна ширина повинна бути 540мм., а у разі крислатого верхнього одягу слід проектувати 600мм.

На схемі "Вигляд збоку" одяг розташовується поперек шафи купе і ми можемо визначити два основних розміри, глибини яких необхідно обов'язково дотримуватися.

  • Глибина ніші №1 та №2 мінімально має бути 550мм. у "чистому" вигляді, при цьому підлога одягу стосуватиметься дверей, а для верхнього одягу глибину бажано мати 600мм.
  • Ще один розмір №3 – 100мм. Цей розмір потрібний для установки розсувних дверей купе. Практика показує, більшість систем дверей купе в даний розмір вписуються.

Проектуємо комод у шафу купе.

У разі проектування комода в шафу купе необхідно враховувати висоту, щоб було комфортно користуватися, як і для звичайного комода висота приблизно 1000мм. є найбільш прийнятною та зручною.

Глибина комода може проектуватися лише з урахуванням ручок. Якщо врізні ручки, які не виступають за габарит лицьової панелі, тоді глибину комода слід робити мінус 100мм. від загального розміру шафи купе. У випадку з накладними ручками слід враховувати глибину ручки, як показано на схемі - це мінімум 25мм. на стандартну ручку.

На додаток до цієї статті слід прочитати наступний матеріал:

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти