Учимся изготавливать мебель самостоятельно - кухня.

Вчимося виготовляти меблі самостійно – кухня.

Виготовлення кухні – це найбільш складний та трудомісткий проект, який потребує чималих знань та досвіду.

Для проектування кухонного гарнітура слід ознайомитися зі статтями, де поради автора стануть незамінними помічниками, а в цій статті опишемо загальний процес та найважливіші моменти, на які слід звернути увагу.

Проектування кухні почнемо із загального огляду вашого приміщення.

При огляді приміщення, головне, на що слід звернути увагу – це рівність стін, підлоги та кути, в які будуть встановлені кухонні модулі. Всі ці нюанси безпосередньо впливають на якість монтажу гарнітура.

Особливо нерівні кути у старих квартирах дуже дратують монтажників меблів. Якщо заздалегідь не зробити промір кутів, може статися так, що встановити якісно кухню без додаткових змін буде неможливо.

Вся справа в тому, що монтаж кухні починається саме з кутових модулів, і вони задають напрямки для секцій зліва і праворуч і якщо кут більше 90 градусів (розгорнутий), то потрібне рішення для компенсації зазору, що утворюється між задньою стінкою. Чим більший зазор, тим більш радикальні міри усунення, аж до перероблення корпусу кутового модуля.

Гострий кут менш критичний, але в деяких випадках вимагає такого ж втручання, тому починаємо проектувати з вимірювання кутів, а навчитися правильно вимірювати кути в квартирі можна зі статті: Як виміряти кут в квартирі?

Коли ви знаєте стан кутів та вертикальність стін – з упевненістю можна приступати до проектування гарнітура.

Наступною особливістю, що впливає на проект - це розташування вентиляційних каналів, пристрій підведення води та каналізації. Як правило, ці фактори можуть змінити концепцію гарнітура зовсім не так, як ви собі уявляли. Вся справа в тому, що крім зручності та функціональності необхідно враховувати і віддаленість витяжки від вентиляційного каналу та нормально працююча каналізація (ухил каналізаційної труби) та стандарти підведення газу до плити та духовки та ін.

Якщо проект кухні дозволяє встановити кухонну витяжку безпосередньо під витяжним каналом, то так і слід зробити - тим самим ви гарантовано отримаєте витяжку, що якісно працює. Кожен метр убік та додатковий поворот труби (підключення витяжки) знижує ефективність пристрою, і це не можна ігнорувати. Чим більший опір у витяжному каналі, тим шумніше працюватиме витяжка. Також не слід поєднувати в одному каналі кілька функцій – одна витяжка в окремий канал.

Не можна влаштовувати підключення (комунікацій) безпосередньо за посудомийною та пральною машиною, а також холодильником тому, що між побутовою технікою та задньою стінкою кухні функціонального зазору немає – там є відстань приблизно в 10мм. (дивись на фото - посудомийна машина) що зовсім не дозволяє встановити крани та розетки. Дані комунікації слід влаштовувати осторонь видимого доступу для огляду та обслуговування. Акцент – видимий доступ. Техніка безпеки, як кажуть: "річ серйозна" та її ігнорування може призвести до трагічних наслідків. Не лякатимемо читача, але наприклад встановлена розетка за нижнім модулем без можливості огляду працювати буде, але згодом вимагає обслуговування т.к. місце контакту може нагріватися і може призвести до негативних наслідків. Адже сучасна побутова техніка досить потужна, а поганий контакт у розетці не забариться. Також установка вузлів підключення води та каналізації вимагають періодичної уваги, адже текти може утворитися будь-якої миті, а причин для цього достатньо і нам важливий доступ для огляду та обслуговування.

 

 

Наступний етап у проектуванні (конструюванні) кухні максимально дотримуватись загальноприйнятих стандартів - тобто. всі модулі мають бути кратними 50мм. по ширині та 100мм. по висоті. Відповідно ширина кухонних модулів може бути 150, 200, 250, 300, 350мм. і т.д - висота модулів - 700, 800, 900мм. Стандартні розміри кухонних модулів - це найбільш прийнятні та комфортні розміри, що виробилися еволюцією кухонних меблів.

Стандартні розміри мають свої переваги:

По-перше - це зручно та комфортно. По-друге – це дешевше, тому що більшість виробників кухонних комплектуючих та кухонних фасадів дотримуються, серійно, стандартних розмірів, що дозволяє працювати на склад та в результаті оптимізації виробництва давати клієнту мінімальну націнку на товар. По-третє, вся кухонна побутова техніка, що вбудовується, також прив'язана до стандарту, а вбудовування техніки в нестандартні модулі несе додаткові витрати. Під час проектування загального плану кухні може виникнути ситуація, коли деякі модулі не можуть бути стандартними через індивідуальні, габаритні розміри приміщення або встановлені різні будівельні елементи (колони, консолі, виступи та ін.), які необхідно обходити. Залишається тільки заповнити нестандартні ніші в приміщенні і додати кілька нестандартних модулів на завершення гарнітура, де стандартні розміри не підходять. Але це не критично збільшує вартість проекту.

Проектувати кухонний гарнітур легко у спеціалізованих програмах, де є готова база стандартних модулів, створюючи свій проект як конструктор. З такими меблевими програмами можете познайомитись на сторінці:

Професійний софт для роботи з меблями.

Далі, коли проект готовий і специфікація модулів зроблена переходимо на сторінку:

Меблі своїми руками - креслення, схеми збирання

На додаток до цієї статті слід прочитати наступний матеріал:

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти