Як вбудувати побутову техніку в меблі?

У наше стрімке 21 століття розвиток комп'ютерних технологій дозволило зробити меблеву галузь також мобільно, що реагує на моду як і автомобільну.

Комп'ютер дозволив нам побачити реалістичне зображення проекту кухні чи спальні, а також у мережі Інтернету підібрати проект, що підходить по інтер'єру та економити наш час. Те, що раніше ми могли зобразити олівцем на ескізі або кресленні - зараз це роблять спеціальні програми. Розвиток побутової техніки також не стоїть на місці, дозволяючи дизайнерам та архітекторам реалізовувати ідеї, які ще 10 років тому здавалися фантастикою. Окрема побутова техніка зовсім не ергономічно вписується в інтер'єр Вашої кухні, тому можливість вбудовування холодильників, посудомийних машин, мікрохвильових печей та іншої побутової техніки в єдиний ансамбль сучасних меблів приносить нам як зручність, так і стильний зовнішній вигляд. Звичайно ж набагато зручніше, коли за варильну плиту не падають харчові відходи, а подрібнювачі позбавляють господиню від клопоту з утилізації, коли не потрібно висувати холодильник, щоб за ним прибрати пил, що накопичується роками або коли миття посуду перетворюється не на щоденну рутинну працю, а п'ятихвилинне завантаження посудомийної машини - все це наш побут, з яким легко справляється побутова техніка і дарує нам безцінний час. Розглянемо переваги та недоліки вбудованої побутової техніки.
Содержание:
Як вбудувати холодильник у меблі?
Як вбудувати посудомийну машину в меблі?
Як вбудувати варильну поверхню в меблі?
Як вмонтувати духовку в меблі?
Як вбудувати пральну машину в меблі?

Як вбудувати холодильник у меблі?

Встроенный холодильник Вбудовування холодильника в кухонні меблі є найбільш складним процесом. Враховувати доводиться кілька важливих факторів:

  • місце де буде знаходитись холодильник має дозволити вільний доступ до експлуатації,
  • передбачити пристрій конвекції - охолодження,

Спосіб кріплення декоративних фасадів.

На останньому факторі варто зупинитися докладніше - моделі вбудованих холодильників мають два способи кріплення декоративних фасадів - безпосередньо на двері холодильника або корпус меблевої шафи. Другий спосіб, на мій погляд, слід розглядати як недолік конструкторської розробки, тому що застосовувати доводиться одночасно кілька додаткових кріплень, а саме меблеві петлі та механізм з'єднання дверей холодильника з декоративною панеллю. У цьому способі необхідний проміжок 25 мм. для розміщення кріплення меблевих петель і це є суттєвим недоліком цієї конструкції, що зменшує корисний об'єм холодильника на кілька літрів.

До переваг сує віднести можливість вписати холодильник в єдиний ансамбль кухонних меблів, а до основних недоліків це корисний обсяг холодильника, що вбудовується, завжди менше ніж у автономних.

Технічно, вбудовування холодильника – це вставити пристрій у каркас меблів, виготовлений за спеціальною схемою та адаптований у ваш кухонний гарнітур, а на завершення навісити декоративні фасади.

Нижче наведені схеми вбудовування та посилання на готовий модуль під вбудований холодильник:

 

Шафа для вбудованого холодильника Liebherr ICBP 3256

Схема встраивания холодильника Electrolux ENN 2853 AOWСхема встраивания холодильника Smeg CB30PFNFвстраиваемый под столешницу Холодильник Neff K 4316 X7 RU

  • Маючи три різні схеми вбудовування холодильників, можна більш детально зрозуміти спосіб вбудовування та відмінності. На першій схемі слід звернути увагу на габарит холодильника по ширині (540мм) і габарит отвору для вбудовування (560мм) - власне різниця в 20мм. необхідна для навішування меблевих петель, на які кріпиться декоративний фасад. Цей спосіб означає, що двері холодильника не несе додаткового навантаження (маса зовнішніх дверей) і пов'язана із зовнішніми дверима спеціальними полозками, які забезпечують відкриття дверей по траєкторії, так як у кожної двері своє кріплення.
  • На другій схемі маємо габарит по ширині холодильника (554мм.) та габарит отвору для вбудовування (560мм.) Тут різниця всього 6мм. - цей зазор необхідний лише для того, щоб чітко вставити пристрій у нішу, а спосіб кріплення зовнішнього декоративного фасаду безпосередньо на двері холодильника. Такий спосіб найбільш універсальний та застосовується у більшості нових серій холодильників.
  • На третій схемі принцип кріплення фасадних дверей, так само як і на попередніх - на двері холодильника, а різниця в тому, що для такого способу вбудовування не робиться додатковий корпус, а проектується ніша з габаритом по ширині 600мм. У такий же спосіб вбудовується і посудомийна машина.

Як вбудувати посудомийну машину в меблі?

посудомоечная машина У способі вбудовування посудомийної машини слід акцентувати на наступному:

  • не слід влаштовувати точки комунікацій підключення безпосередньо за посудомийною машиною тому, що проміжок між задньою стінкою машини та стіною Вашої кухні всього 10 мм. (на цю умову зверніть увагу при проектуванні),
  • при покупці обов'язково звернути увагу на інструкцію з влаштування цоколя, деякі виробники вимагають додатковий виріз для зменшення висоти цоколя, оскільки при відкритті декоративний фасад конфліктує з цоколем.

До суттєвих недоліків слід віднести саме конфлікт фасаду та цоколя, що потребує додаткового вирізу – це недолік візуально псує зовнішній вигляд цоколя.

Схема встраивания Посудомоечная машина Siemens SR 64E001Схема встраивания Посудомоечная машина Siemens SK 76M530Схема подключения посудомоечной машины Siemens

  • На схемах показані стандартні варіанти вбудовування пусудомийних машин - в корпус з меблів і в виконанні підлоги - в нішу.
  • Слід зазначити, що у підлоговому виконанні існує два типорозміри посудомийних машин: 450мм. та 600мм. по ширині, які мають в асортименті усі виробники.

∗ Практично в кожному пристрої в інструкції є інформація про пристрій гідрозатвору - це не можна ігнорувати і необхідно врахувати при монтажі (у разі не виконання цієї вимоги можна отримати некоректну роботу приладу та неприємний запах із каналізації).

Як вбудувати варильну поверхню в меблі?

  • варочная поверхность Варильна поверхня за способом вбудовування не має зазвичай проблемних моментів, але все ж таки звернути увагу слід на:
  • Елемени, що виступають під варильною поверхнею, не повинні конфліктувати з конструкціями, які будуть вбудовуватися під стільницею (підключення газу або ел. розетка).
  • деякі виробники передбачають прокладку між варильною поверхнею та стільницею, яка піднімає поверхню на 2 мм., залишаючи зазор, який забивається відходами та очищати його зовсім незручно.

До недоліків можна віднести цей пристрій ручок для управління варильною поверхнею - вся справа в способі збирання, яка скрутна під ручками, але сенсорне керування, що має перевагу в легкому збиранні плити, недостатньо швидко реагує на відключення.

схема врезки варочной поверхностисхема врезки варочной поверхности
На прикладах представлені дві схеми врізання варильних поверхонь: перша - це схема накладного способу, а друга в чверть - врівень. Більш детально слід розглянути другий спосіб, який потребує спеціального обладнання та точності врізання. Якщо в першому способі електричним лобзиком вирізається заданий проріз у стільниці, то у разі врізання врівень, необхідно додаткова обробка торця фрезеруванням. Таку врізку може робити тільки фахівець і для цього як стільниця використовується штучний камінь.

Як вмонтувати духовку в меблі?

Духовка традиційно вбудовується під варильною поверхнею або шафу-пенал. Перевага вбудовування в пенал - це висота від підлоги, яку Ви задаєте самі: адже нагинатися не завжди зручно, особливо якщо в похилому віці, та й від маленьких дітей подалі. При вбудовуванні духовки необхідно передбачити розетку для підключення осторонь задньої стінки, інакше якщо розмістити за духовкою, то не можна буде візуально оглядати розетку і вилка, що виступає, не дозволить засунути в тумбу на необхідну глибину. Слід також звертати увагу на щільність прилягання дверей духової шафи. Йдеться про те, що не щільне прилягання звільняє гарячу пару і повітря, яке може зіпсувати кухонні фасади, що знаходяться з боків духової шафи, а так само не слід довго тримати відчинені двері духовки з тієї ж причини.

схема встройки Духового шкафа Electrolux EOB 3430 COX схема встройки духовкисхема встройки духовки


На схемах представлені два варіанти вбудовування духовки в меблі: в пенал та під стільницю. Принципової різниці немає, а слід лише дотримуватися інструкцій виробника.

Як вбудувати пральну машину в меблі?

Пральна машина, вбудована в меблі, звичайно ж ергономічно вписується в меблі і радує господарів, і головне це правильне підключення: тут потрібно врахувати вимоги, що і для посудомийних машин вище за текстом. Переваги машини, що вбудовується, очевидні - це практично відсутність вібрації, а до недоліків я б відніс наступне:

  • двері для просушування барабана необхідно тримати прочиненими (при не щоденному використанні), що є незручно тому що двері 600 мм. по ширині.
  • ціна вбудованої машини завжди дорожча за автономну.

схема встройки стиральной машины схема встройки стиральной машины схема встройки стиральной машины


На схемі представлений стандартний варіант вбудовування пральної машини в меблі, але слід ще й розглянути варіанти вбудовування автономних пральних машин, що не вбудовуються. У такому разі потрібно правильно підібрати пристрій. Багато виробників на своїх моделях роблять знімні верхні кришки, тим самим дозволяють вставляти машину в стандартну нішу. Ще обов'язково потрібно враховувати висунення лотка для завантаження миючих засобів, інакше є ризик некомфортного використання опції.

∗ Практично в кожному пристрої в інструкції є інформація про пристрій гідрозатвору - це не можна ігнорувати і необхідно врахувати при монтажі (у разі не виконання цієї вимоги можна отримати некоректну роботу приладу та неприємний запах із каналізації).

На додаток до цієї статті слід прочитати наступний матеріал:

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти