Стилі інтер'єру.

Стилі інтер'єру – це характерні особливості та елементи дизайну, які визначають загальний зовнішній вигляд та атмосферу приміщення.

Кожен стиль має свої унікальні риси, які можна визначити через колірну палітру, форму меблів, вибір матеріалів та інші елементи декору. Вони допомагають створити єдиний стиль та настрій у приміщенні, що відповідає особистим уподобанням власника.

Авангард

Стиль авангард 

Ампір 

Стиль Ампир 

Античний 

Стиль Античный

Африканський

Стиль Африканский

Азійський

Стиль Азиатский

Барокко

Стиль Барокко

Готика

Стиль Готика

Египетський

Стиль Египетский

Кантр

Стиль Кантри

Кітч

Стиль Китч

Класицизм

Стиль Классицизм

Конструктивізм

Стиль Конструктивизм

Лофт

Стиль Лофт

Мінімалізм

Стиль Минимализм

Ренесанс

Стиль Ренессанс

Рококо

Стиль Рококо

Романський

Стиль Романский

Техно

Стиль Техно

Хай-тек

Стиль Хай-тек

Еклектика

Стиль Эклектика

Стиль Авангард у дизайні інтер'єру.

Як ми знаємо з історії, початок XX століття був часом прогресивної революційної зміни в науці та техніці, політиці, економіці, свідомості окремої людини та суспільства. Цікаво, що в такій тривожній епосі прогресивних змін авангард – це новий спосіб життя, який точно відображає протестний настрій минулого століття.

Слово «Авангард» складається з двох частин: АВАН – попереду, ГАРД – гвардія, охорона, загін, це буквально означає: невеликий загін, що пішов уперед з метою основного огородження військ від небажаних атак ворога. Підсумовуючи, можна сказати, що рух авангарду у світовій культурі, мистецтві та архітектурі виникло з бажання суспільства в переоцінці застарілих цінностей з тим, щоб усунути втому від загального порядку, в інтер'єрі та дизайні, а на зміну класичного визначення прийшов яскравий і сміливий стиль , називається авангард.

Авангард - сучасний та активний стиль інтер'єру, переповнений яскравими кольорами. Це оригінальний і єдиний у своєму роді стиль, якому повністю відповідає власна назва "Авангард" – йти вперед. Не випадково, що всі новинки, які з'являються в проектування та будівництво використовуються в цьому стилі інтер'єру.

Стиль інтер'єру авангард є одним із найбільш захоплюючих та інноваційних стилів у проектуванні будівель. Незважаючи на свою оригінальність, авангард здатний створити комфорт у будинку. Інтер'єр у стилі авангарду у його зовнішніх характеристиках вважається протилежним до класичного стилю. Елементи авангарду можуть доповнювати інші стилі інтер'єру, або можуть бути використані як основа для створення типів інтер'єру.

Основними матеріалами, що використовуються в інтер'єрі авангардного стилю є: декоративна штукатурка, пластик, текстиль, підвісні стелі, ламінат, лінолеум і т.д. Декор в авангарді позбавлений химерності та багатого оздоблення.

Характерні кольори в стилі авангард - це різноманітність яскравих кольорів у незвичайних комбінаціях. Для фону використовують невимушені світлі тони: бежевий, білий, жовтий.

Стиль заснований на контрастах – темні меблі ставляться на тлі світлих стін або навпаки.

Підлога та стеля часто контрастного кольору по відношенню до стін.

Стіни авангарду можуть бути пофарбовані або обклеєні шпалерами однотонного кольору. Для прикрас стін можна використовувати картини, плакати або фотодрук таких авангардних рухів, як футуризм.

Стелі інтер'єру в авангардному стилі високі і мають традиційний білий колір або слабкий відтінок світлого тону.

Штори - яскраві, пошиті із сучасної тканини. Дизайн штор має контрастувати із кольором стін. Характерною рисою авангарду є наявність різних видів подіумів, сходів, арок, але не скупчення предметів декору. Ідеї дизайну інтер'єру для дому.

Меблі в стилі авангардного інтер'єру характеризуються високою функціональністю і можуть мати чіткі прямокутні, так і круглі форми. Меблі поєднують у собі метал, скло, дерево. Основні предмети меблів: шафи, столи, стільці, ліжка.

До стилю авангард властива велика кількість світла, що забезпечується шляхом природного (за рахунок великих вікон) та штучного освітлення. Штучне освітлення може створити безліч дизайнерських рішень. Це може бути люстра в центрі кімнати і кілька свічників по периметру стін, або невелика кількість стельових світильників та набір настільних ламп, торшерів. Всі освітлювальні прилади в стилі авангардного інтер'єру мають бути квадратною, круглою або циліндричною формою.

Ампір стиль в дизайні інтер'єру.

Два французькі архітектори, Персьє та П'єр Фонтен, були творцями стилю французької імперії часів Наполеона. Обидва навчалися в Римі, а в 1790-х роках стали провідними дизайнерами меблів у Парижі, де отримали багато замовлень від Наполеона та інших державних діячів.

Архітектура стилю ампіру була заснована на елементах Римської імперії та її численних археологічних скарбів, які були знову відкриті, починаючи з вісімнадцятого століття. Попередні епохи Луї XVI стилі використовували прямі, простіші конструкції порівняно з рококо вісімнадцятого століття.

Період ампіру популяризував знамениті проекти Персьє та Фонтен. За своєю конструкцією стиль Ампір повернув натхнення в символи та орнаменти, запозичені зі славетних стародавніх грецьких та римських імперій. Традиційні класичні мотиви були доповнені символами, монограмами та емблемами, представляючи військові трофеї після успішних кампаній у Єгипті – єгипетські мотиви.

Колірна гама стилю змінюється в залежності від насичення - це яскраві кольори, що відображають оптимізм: зелений імперський, рубіновий, блакитне море, лимонно-жовтий, аметист і перл змішані з золотом.

Вікна. Штори з важкого шовку або дамаського драпірування.

Підлога. Підлога в імперському стилі - це паркет або мармур, вкриті великими оксамитовими килимами з великими візерунками з вінків.

Освітлення. Для освітлення приміщень використовувалися свічки, люстри, бра, канделябри, масляні лампи та обов'язково кришталеві свічники.

Меблі характеризуються чіткими силуетами та симетрією в обробці. Ніжки столів оформлені пазуристими ногами хижаків. Меблі ампіру, як правило, досить прості і важкі: книжкові шафи, відкриті серванти, шафи з порцеляною. Дивани та крісла мають бути широкими з низькою спинкою. Для оббивки меблів використовується шовк або гобелен із золотим орнаментом. Популярними мотивами на тканині були наполеонівські бджоли, лебеді, лаврові вінки, корони, ліри, вази, ініціали імператора, орли, дубове листя тощо. У стилі ампір для меблів використовується колір інтриг – лише темні відтінки. Основними матеріалами для виготовлення меблів була деревина із червоного дерева, а елементи з латуні та золоченої бронзи були головними прикрасами.

Стіни. Для обробки стін зазвичай використовують парчу або шовк, часто темно-бордовий інтер'єр також є гарним вибором. Іноді застосовують відповідні високоякісні шпалери з можливістю імітувати ці тканини. У настінних покриттях можна також зустріти плитку виготовлену з натурального каменю. Для створення величного вигляду вітальні вона може бути доповнена невеликим мармуровим столом.

Ліпленням у класичних мотивах часто збагачені стіни, а стелі були прості. Стеля - біла, але в оздоблювальних матеріалах має бути деяке використання золотого кольору.

Головною особливістю стилю ампір є дзеркала, які мають надзвичайно великі та різноманітні форми. Окрім звичних місць над каміном, між вікнами – вони були розміщені на ліжку, на дверному полотні, ховаючись біля підлоги між ніжками меблів.

Стиль продовжувався моді до 1830г.

Античний стиль дизайну інтер'єру

Коли ми чуємо фразу "античний стиль", ми відразу ж уявляємо собі величний стародавній Рим з його монументальною архітектурою, потужні колони і величні статуї. Якщо ви хочете оформити свій будинок в розкоші та елегантності, наповнити його духом історії та романтики - античний стиль якраз те, що потрібно.. Цей напрямок стилю не підходить для проектування міської квартири або невеликого будинку атмосферу тієї доби.

Основы стиля:Його велич та розкіш демонструється наявністю колон, арок, високих стель, статуй богів та богинь, а також картин та мозаїки. Ви можете легко розпізнати цей стиль, характерними рисами:

  • Простота та симетрія інтер'єру – багато прямих ліній, лаконічний дизайн меблів та відчуття широкого простору. 
  • Орнамент та прикраси – геометричні візерунки у грецькому стилі, молдинги на стелі та в обрамленні каміна та дверей, позолота меблів та стін, фрески та барельєфи, що зображають міфічні історії. 
  • Колірна гамма дуже спокійна та благородна: крем, мармур, перли, пастель, пісок та охра. Хороший варіант для фарбування стін - відтінок, який випромінюватиме світло зсередини, наприклад слонова кістка або яєчна шкаралупа. Як контрастний колір, ви можете взяти теракотові, блідо-оливкові і приглушений жовтий. Грецький стиль дає вам більше свободи та дозволяє використовувати поєднання сміливого блакитного, світло-блакитного, бірюзового, як основні колірні акценти. 
  • Античний стиль віддає перевагу натуральним і дорогим матеріалам, таким як дерево, мармур, бронза, латунь і натуральний камінь. Вони декоруються інкрустованим напівдорогоцінним камінням і слоновою кісткою як прикраса. 
  • Дуже часто замість дверей прохід виконаний у вигляді арки з плавними лініями. 
  • У давні часи, у ролі освітлення служили смолоскипи та свічки, так що вогні у вигляді смолоскипів та свічок в античному інтер'єрі дуже вітаються. Загалом, нічне освітлення має бути м'яким та розсіяним.

Меблі: в античності меблі мали простий та функціональний дизайн: прямі лінії та прості форми, квадратні та прямокутні елементи стільців. Звичайно, використання дорогих антикварних меблів лише підкреслить загальну тему інтер'єру. У будь-якому випадку меблі повинні бути міцними, дорогими і високої якості. Підробка та імітація тут виглядають дешево та збіднюють враження від інтер'єру. Меблі в античному стилі можуть бути прикрашені різьбленим геометричним малюнком зі слонової кістки або золота.

Африканський стиль дизайну інтер'єру

Африка величезний континент від Єгипту та Марокко на півночі до Південної Африки, Намібії та Мозамбіку на півдні. У той час, як кожна країна має свій власний унікальний стиль, дизайнерські ідеї зазвичай включають нейтральні кольори в поєднанні з яскравими сплесками. Африканський декор натхненний природою диких тварин, барвистими тканинами та різьбленням по дереву. Незалежно від того, що надихає вас в африканському стилі, є багато способів включити деякі твори у свій власний простір будинку чи офісу.

Тваринний світ Африки є і завжди буде центральною темою у витворах мистецтва та тканинах континенту. Слони, леви, леопарди, зебри та жирафи – тварини, які використовуються в більшості декорів. Кольори, в які частіше фарбують стіни та підлоги: сірий, коричневий, чорний, білий та бежевий – усі досить нейтральні. Іноді, якщо ви хочете різкий сплеск, фарбування стін можливе в яскраво-червоний, щоб продемонструвати фантастичну темну маску з червоного дерева або чорно-білі фіранки, що нагадує зебру. Чорно-білі фотографії або оригінальні опудала Африканських тварин завжди роблять сміливий акцент при декоруванні. Варто відзначити цілу низку текстильних виробів з різних країн великого Африканського континенту – це ручної роботи наволочки, скатертини та серветки, ковдри, що зображують сільське життя африканських племен або прапори з ручною аплікацією. Різьблені дерев'яні скульптури - це міцні традиції в Африці. Африканські артефакти ручної роботи, такі як гаманці та сумки з натуральної шкіри, тростини, курильні трубки і навіть войовничі маски та щити надають інтер'єру цікаві мотиви.

Сучасний африканський стиль не передбачає захаращення кімнат численними прикрасами.

Підлоги: звичайна бетонна підлога без обробки або пофарбована - дуже популярні в ці дні в Південній Африці, і це дуже здорово в умовах жаркого клімату. Часто роблять черепичну підлогу плиткою з пісковика або керамічною плиткою. Товсті килимки добре розташовуються як підлогове покриття.

Стіни: фарбувати стіни в нейтральний відтінок бежевого, коричневого або кремового, можливо, чергуючи з теракотовими кольорами протилежних стін. Текстуровані фарби, що мають шорстку піщану текстуру, стали дуже популярні.

Стиль Бароко в дизайні інтер'єру

Цей стиль був прийнятий європейськими королівськими сім'ями в сімнадцятому столітті і мав перевагу в архітектурі палаців і церков по всій Європі до середини вісімнадцятого століття (палац Людовіка XIV у Версалі - у стилі бароко). Стиль бароко театральний та екстравагантний. Кольорова палітра часто багата темними червоними або зеленими кольорами, що контрастують із золотими прикрасами, які зазвичай використовуються для декорування дзеркал, творів мистецтв та аксесуарів.

Барочні інтер'єри багаті на елементи різьбленого дерева в парі з розкішним текстилем в обробці меблів, стін та вікон. Стиль бароко був найбільш пишно продемонстрований у палаці Франції Людовіка XIV у Версалі.

Кольори: яскраві та інтенсивні. Колір золота був квінтесенцією у стилі бароко.

Сучасні варіації:

  • Щедро використовуйте золото - золоті нитки у тканині та в прикрасах стін.
  • Змішайте різні інтенсивні кольори у комбінаціях, які можуть шокувати. Ви можете вибрати темно-червоний, індиго, темно-зелений, малиновий, охра, жовтий, фіолетовий, синій та темно-коричневий.

Підлоги:

  • На нижчих рівнях барокових будинків у влаштуванні підлог використовували кам'яні плити, цеглу або плитку, які з'єднуються у двох або більше комбінаціях, створюючи ілюзію різної глибини.
  • На верхніх рівнях дерев'яні підлоги з дуба, сосни або ялинки.
  • Підлога іноді пофарбована з геометричними візерунками, як у сучасного партерного саду, відомий як BRODERIE.
  • Дерев'яна підлога часто поєднує кілька видів деревини з різними кольорами для відтворення складних візерунків.
  • Ткані килими часто поміщені під меблі, оскільки килими вважаються надто дорогими.

Сучасні варіації:

  • Відтворити зовнішній вигляд підлоги в стилі бароко можливо укладанням мармурової плитки або цегляних та кам'яних покриттів.

Тканини:

  • Індійська бавовна з тисненим малюнком.
  • Багаті настінні гобелени з оксамиту, шовку та шкіри.
  • Настінні покриття, постільна білизна та подушки розшиті срібними та золотими нитками.

Сучасні варіації:

  • Вибір тканини з великими візерунками, особливо з елементами екзотики - драконів, переплетених дерев, птахів та метеликів.
  • Штори з простим ламбрекеном, прямокутної форми, або хвилястими краями з пензликами.

Мебелі:

  • Елементи меблів декоровані різьбленням, включаючи розпис, золочення, інкрустування коштовними матеріалами, такими як срібло, слонова кістка, перламутр та чорне дерево.

Освітлювальні прилади:

  • Свічки та ліхтарі – головне джерело освітлення, часто виготовлені зі срібла або латуні із дзеркалом заднього виду для відображення світла.
  • Люстри - різьблені з елементами: позолочене дерево, гірський кришталь, срібло або латунь, що втілюють пишність стилю.

Стелі:

  • Театралізована пишність - характеристика бароко яскраво відбито у стилі стін.
  • Дерев'яні панелі або обшивка розділені на різні форми: маленькі квадрати або великі прямокутники.
  • Панелі часто пофарбовані геометричними візерунками або екстравагантно представлені складними різьбленими квітковими мотивами або фігурами.
  • Гобелени, елементи позолоченої шкіри, драпірування були в моді.

Азіатський стиль дизайну інтер'єру.

Азіатський, іноді його називають Японський, китайський стиль відображає традиції та культурні нюанси, які існували протягом тисячоліть. Краса світу природи одна із найважливіших аспектів, які пов'язують докупи різні звичаї з найвіддаленіших регіонів Азії та далекого Сходу, як почуття елегантності і цілісності. Хоча стиль має екзотичні акценти, він сприймається спокійним та збалансованим.

Основи.

Спокій і баланс - два таври азіатського стилю. Почуття рівноваги та гармонія відрізняють азіатський стиль, який створює збалансовані, лаконічні та гармонійні інтер'єри, що передбачають чисті, відкриті не захаращені простори. Ніщо не випадкове - розміщення кожного об'єкта, вибір кожного кольору, і орієнтація приміщень ретельно продумано, щоб створити єдине гармонійне ціле.

Витончені меблі – її деталі та окремі елементи стилю варіюються в залежності від того, яка частина Азії відображена у певному виробі: гладкі скрині з Японії, вигнуті назад стільці з Китаю, тканини або пуфи з ткані з Індії. Взагалі кажучи, меблі в азіатському стилі мають приємні пропорції та повітряну гармонію. Столи, сидіння та ліжка, як правило, розташовані низько до землі. Хоча деревина є ключовим матеріалом – лак, перламутр, позолота та інші прикраси є традиційними у східному стилі.

Природні матеріали: бамбук, ротанг, рисовий папір, джут – це все добре інтегрується в азіатському стилі. Татамі на підлозі, покриття стін тканиною у вигляді трави, дрібні кошики для зберігання домашнього начиння, керамічні вироби додають органічний шар азіатської культури.

Рясне м'яке сонячне світло найкраще для дому в цьому стилі, який підкреслює широкі та незабарвлені вікна, зі світлопрозорими елементами, які дозволяють наповнювати приміщення великою кількістю світла. Вода із фонтанів, водних об'єктів є життєво важливим атрибутом для азіатської естетики.

Готика. Готичний стиль дизайну інтер'єру.

Готичний період перебував під впливом римської та середньовічної архітектури. Його початковий період датується з 1150 до 1550, але в 19-му столітті, в епоху Вікторіанства стався період відродження.

Готичний дизайн був першим справжнім церковним стилем та символом урочистості католицької церкви над язичництвом у Європі. Готичний стиль - це стрілчасті арки та вітражі в комплексі з трилисниками, відкриті дерев'яні балки, високі склепіння, великі каміни та свічкове освітлення. Світло має важливе значення, так як вікна ставали все більше, світло і повітря хлинули в похмурі приміщення церков романського періоду.

Готичні меблі:

Меблі були масивними з дуба, прикрашені готичними мотивами. Стільці, каркаси ліжок, шафи були міцні з ознаками арок, спіральні ноги та багата оббивка у темних тонах. Меблі часів Вікторіанської готики дуже схожі, оскільки багато з минулих мотивів трансформувалися.

Колір:

Кольори вікторіанської епохи переважно темні - фіолетовий, рубін, чорний, охра, зелений ліс та золото. Темні відтінки кольору доповнювали важкі меблі та багатий дизайн. Внутрішні стіни з каменю часто покриті гобеленами. Очевидно, що вітражне скло було суттєвою ознакою готичного стилю, а також декоративні карнизи з майстерним різьбленням були звичайним елементом стилю. Геральдичні емблеми під готичним впливом було видно всюди.

Сучасні варіації:

Сучасний готичний стиль показує драму та елегантність свого предка, але на сучасний лад. Меблі масивні, але без прикрас та деталей, які були присутні в оригінальному готичному стилі.

Сучасний готичний дизайн інтер'єру характеризується темними кольорами для стін, стель та підлог. Хоча, у дизайні переважні темні та багаті кольори, але вони не повинні видавати інтер'єр за похмуру палітру. Арочні та загострені стільці, випадкові статуї, додані в атмосферу, можуть прикрасити життєвий простір. Іноді слід використовувати візерункові шпалери на деяких відкритих просторах для прикраси, а деякі з них слід залишити порожнім. Уникайте використання надмірної деталізації, щоб підкреслити основу та тонкість вашого дизайну.

Для освітлення, використовувати великі, але сучасні люстри з кованого заліза, канделябри та інші гострі аркові світильники. Це зробить необхідну атмосферу і додасть елегантності у ваш інтер'єр.

Меблі: великий диван у вітальні може бути оббитий у чорний або інший темний колір. Ви можете додати подушки криваво-червоні, білі або фіолетові, щоб додати розмаїття. Аксесуари: Камін, середньовічні гобелени, горгульї та статуї можуть бути встановлені по обидва боки від дивана чи каміна.
 

Єгипетський стиль в інтер'єрі дизайну.

Одна з перших високорозвинених культур світу – єгипетська. Ця давня культура дозволяє нам у перші говорити про якийсь розвинений стиль, коріння якого сягає далекого минулого. Єгипетський стиль ще й батько багатьох наступних європейських стилів.

Багатство інтер'єру включає розкішні колони, фрески, що прикрашають стіни і стелі, килими та завіси завершують дизайн інтер'єру приміщень. Твори мистецтва – священні образи сильно стилізовані та символічні. Кольори у єгипетському стилі переважно яскраві, але з обмеженим діапазоном кольорів.

Стіни нейтральних тонів: світло-жовті, відтінки теплого, беж. У стародавніх храмах стіни були рівномірно заповнені орнаментом та символами, проте влаштовувався багато декорований карниз під стелею з квітів та листя лотоса, папірусу, очерету, пальми.

Сучасні варіації:

Орнамент та картини на стінах є основою єгипетського стилю у сучасному інтер'єрі. Інтер'єр дуже збалансований і правильний – строга геометрія у всьому та скрізь – це головний принцип напряму.

Єгипетський стиль віддає перевагу піщаним, золотим, бежевим відтінкам, які чудово поєднуються з чорними, темно-коричневими, оливковими, зеленими квітами.

Як декоративні елементи підходять статуетки фараонів, картини пірамід та єгипетської міфології, колон та дзеркал. Меблі вибирають для єгипетського інтер'єру з правильними важкими формами з маленькими завитками і безліч багатих прикрас. Часто меблі виготовлені з чорного дерева і пофарбовані квітковим орнаментом у золотих тонах.

Крім того, слід окремо сказати про статуї священних тварин, насамперед - собак та кішок. Кішка є домогосподаркою та зберігачем комфорту, що надає інтер'єру більше шарму. Ієрогліфи, бамбукові мати, ящики для одягу та різні глеки додають останні штрихи до інтер'єру.

Стиль кантрі в дизайні інтер'єру.

Стиль кантрі існував протягом багатьох століть у тій чи іншій формі стилів, таких як французький стиль, англійський стиль і все це виникло як природний результат сільського життя в окремих конкретних галузях. Американський кантрі має більш пізнє походження - простенький і простодушний, він схожий на ранній період утворення Сполучених Штатів, що бере початок від сільськогосподарських традицій, місцевих матеріалів, а також з акцентом на меблі ручної роботи та текстильних виробів.

Основи.

Коли люди чують термін «стиль кантрі», вони часто асоціюють його з мереживними фіранками та кремезними дубовими меблями. Концепція полягає в тому, щоб зберегти ті елементи, які зробили цей стиль популярним у 1980-х і на початку 90-х - почуття розслабленості, сільське повітря, не перевантажений інтер'єр.

Часто в стилі кантрі використовують на стелі масивні дерев'яні балки, та й дерева в стилі не буває багато – від дерев'яних підлог до стін і стель.

Яскраві кольори, що шокують, і сірі нейтральні не прийнятні в стилі кантрі. Натомість виберіть м'якіші відтінки, які привнесуть затишок у ваш будинок: солом'яний-жовтий, шавлія зелена. Уникайте застарілих комбінацій, таких як поєднання бузкового та синього, великої кількості білого.

Текстиль. Ручної роботи ковдри, ганчір'яні килими та інші текстильні вироби завжди були невід'ємною частиною стилю кантрі. Традиційна ковдра може зробити вражаюче доповнення в простір стилю.

Класичні, зручні меблі в стилі кантрі - це знайомі та зручні силуети: Віндзорські стільці та дивани, залізні каркаси меблів у парі з дерев'яними елементами, повинні бути теплими та гостинними, начебто пропонують гостям зручно розташовуватись.

Прості аксесуари.

Гончарні вироби, дерев'яний посуд, плетені кошики та ганчір'яні килими.

Стиль Кітч у дизайні інтер'єру.

Кітч в інтер'єрі представляє яскравість, сміливість, відкрите знущання з традицій і смаків. Кітч безперечно кидає виклик усім іншим стилям. Максималісти, яскраві особистості і ті, хто не дбає про думку інших людей, хто любить пускати пилюку в очі і виділитися із сірої маси обирають цей стиль.

Кордон між кітчем та поганим смаком дуже тонка, тому, якщо ви наважилися вибрати такий сміливий стиль в інтер'єрі, то залучити до роботи потрібно справжніх професіоналів. Недосвідчені дизайнери та новачки можуть легко перетворити кітч у грубу вульгарність.

Основа стилю.

Кітч - це коли інтер'єр кімнати вражає Вас своєю яскравістю, крикливістю та пихатістю. Основна його мета полягає в тому, щоб здивувати, можливо навіть шокувати і викликати емоції.

Основний трюк у цьому напрямі є вільне комбінування несумісних елементів. Комплекс включає кольори, декор і меблі. Кітч любить довести якесь правило дизайну до абсурду, сміється відкрито за всіма канонами. В одному приміщенні ви можете побачити всі кольори веселки в інтер'єрі, а в іншому стиль кантрі може мирно співіснувати з декором, що імітує золото та коштовне каміння.

Основний колір кітчу яскраво-червоний, який може бути доповнений спалахами рожевого та світло-зеленого.

Освітлення в стилі кітч.

Зазвичай використовуються кілька джерел світла, переважно від різних стилістичних напрямів та різних відтінків. Ви можете повністю відмовитися від основного освітлення та використовувати тільки лампи та бра; у вітальні можна повісити світильники, що нагадують паперові ліхтарики або величезну помпезну люстру над обіднім столом.

Меблі для стилю кітч.

Предмети інтер'єру можуть бути взяті з різних стилів і матеріалів. Головне правило - багато декору, позолота та дзеркала, яскраві кольори та несподівані поєднання. Ви можете почуватися вільно, помістивши, лаковане червоним лаком, крісло із золотим оздобленням у строгий класичний інтер'єр, додати пару мереживних подушок на диван та покласти килим із довгим ворсом на підлогу. Ви можете відновити старі меблі та прикрасити його золотом та коштовним камінням.

Стіни, підлога та стеля оздоблення в стилі кітч.

Повна свобода та відмова від правил при проектуванні виражаються у вигляді комбінації із пластику, дерева, металу, мармуру та інших матеріалів в одному інтер'єрі. Суворі шпалери темно-бордового кольору можуть співіснувати з блакитним лінолеумом або керамічною плиткою у східному стилі.

Аксесуари для стилю кітч

Різноманітність різного декору в дуже великих кількостях є основним принципом кітчу. Тут ви можете побачити дешеві фігурки, пластикові рами для картин, "золочені" молдинги та колони і навіть графіті та пластикові штори.

Класичний стиль дизайну інтер'єру - Класицизм.

Класичний стиль - класицизм: характерний стиль проявився у всіх видах мистецтва Європи в 17-19 ст: мистецтві, літературі, музиці, архітектурі. Стриманість, симетрія, витонченість та звернення до античності відображені у класичному дизайні інтер'єру. Класицизм в інтер'єрі квартири - благородний декор, матеріали виняткової якості, чітких геометричних форм та відсутність "непотрібних надмірностей". Будинки в класичному стилі мають спокійні кольори та атмосферу надійності та царської гідності.

Класичні інтер'єри вибирають самодостатні люди, які віддають перевагу віковим культурним цінностям і традиціям, не звертаючи уваги на тенденції швидкоплинної моди.

Класицизм виник у Франції в 17-му столітті і швидко поширився по всій Європі, став домінуючим стилем протягом двох століть. Художники того часу були натхненні мистецтвом Стародавньої Греції та Риму, а саме їхньої суворості, ясності та простоти. Незважаючи на суворі правила, класицизм проявився в різних країнах по-своєму: у Франції дизайн інтер'єру був сповнений блиску і глянцю, в Англії класицизм був показаний раціоналізмом і строгістю. Під час правління Катерини Великої гідності, гармонії та розумна стриманість класицизму завоювали Росію. Будівлі в Петербурзі, їх інтер'єри стали прикладом для дизайну приміщень у дворянських садибах на всій території Російської імперії. Російський класицизм ціла нова тенденція в архітектурі Росії наприкінці 18-19 ст.

Особливості класицизму в дизайні інтер'єру – карнизи, колони, двері та вікна з чіткими контурами, мармурові каміни – всі меблі, як правило, прямокутної форми. Колірна гама інтер'єру витримана у світлих пастельних тонах. Просторі ніші прикрашені статуями, як у давнину. Класичні прикраси часто зображують з лаврового або дубового листя, грецького меандра, але можна помітити певний порядок і симетрію в їхньому розташуванні. Класицизм в дизайні інтер'єру має на увазі наявність арок, ліпнину, напівколони.

Оздоблювальні матеріали, що використовуються:

Класичний стиль не приймає дешеву обробку: всі матеріали є натуральними або унікальними, а отже, дорогі. Колони і пілястри, як правило, зроблені з мармуру, ліпнина ручної роботи тільки (на противагу підготовленій штукатурці "класичної імітації"). Стіни часто покриті тканиною або облицьовані натуральним деревом. Як підлогове покриття використовується паркет, але в деяких областях (ванна кімната, кухня, вітальня) дозволяється використовувати мармурові або кам'яні плитки. Стеля в класичному стилі, як правило, біла, прикрашена ліпними фризами.

Кольорова гама:

Всі відтінки спокійні, нейтральні, що роблять загальний класичний інтер'єр і заспокійливу атмосферу. Найчастіше використовується оливковий, бежевий, кремовий, світло-зелений та золотий кольори в оздоблювальних матеріалах, меблях та текстилі. Також можна використовувати всі відтінки коричневого (природний колір деревини), але в той же час не варто забувати, що приміщення не повинні виглядати похмурим і темним.

В оббивці та текстилі часто використовуються синій, синьо-зелений та пісочні кольори.

Внутрішнє освітлення у класичному стилі:

Для того, щоб висвітлити кімнату в класичному стилі, часто використовуються кришталеві люстри, світильники виготовлені з прозорого каміння або дорогого скла. Люстра в класичному стилі є справжнім витвором мистецтва і розміщується строго в центрі стелі: світло розподіляється рівномірно, що надає інтер'єру закінченого вигляду. На додаток до стельових світильників часто використовують бронзові свічники (або свічки, що імітують, люстри з плафонами).

Текстиль та її місце у класичних інтер'єрах:

Brocade, атлас, шовк - ось основні тканини, що використовуються для обробки кімнат у класичному стилі. Для прикраси вікон часто вибирають драпірування з важкого шовку. Штори в інтер'єрі часто доповнені ламбрекеном та жабо. Підлога огорнута дорогими килимами ручної роботи.

Класичний стиль меблів:

Для меблів використовуються цінні породи дерева, дорогі оббивні тканини та натуральну шкіру. Меблі в стилі класицизму завжди функціональні і зручні. Часто дерев'яні меблі покриті лаком, що робить інтер'єр повітряним та дуже витонченим. Доцільно використовувати золоте різьблення як декор.

Декор для класичного інтер'єру слід підбирати з великою відповідальністю: він має бути стриманим. Ви можете вибрати вироби з порцеляни, антикваріат, картини, статуї та сувеніри з мармуру та бронзи. Картини у класичному стилі – пейзажі художників XVII-XIX століть, а також репродукції відомих релігійно орієнтованих картин та портретів. Полотна картин мають бути обрамлені вишуканими дерев'яними рамами.

Основним елементом меблів у спальні є ліжко. Вона визначає форму та стиль інших елементів інтер'єру. Крім великого дерев'яного ліжка Класичний стиль має на увазі тумби, комоди, шафи, стільці або банкетки. Всі предмети меблів виділяються округлими формами та плавними контурами. У кімнаті краще м'яке приглушене світло: лампи в абажурах тканини, свічники, встановлені на нічному столику допоможуть зробити інтимну атмосферу. Класичний стиль у спальні виглядає красиво та закінчено, якщо шпалери та текстиль прикрашені тим же візерунком.

Класична кухня завжди практична, стильна та функціональна. Кухонні модулі, виготовлені з масиву дерева з правильними формами та вигадливим різьбленням. Колірна гама меблів досить широка: від світло-кремової до темно-коричневої. Декоративні дерев'яні вставки використовуються як декоративні елементи кухонних гарнітурів. Шафки часто прикрашені стилізованою бронзою та позолоченими ручками. Кухня в класичному стилі вимагає максимального "маскування" побутової техніки та сучасного кухонного начиння. Великий масивний стіл, який може зібрати всю сім'ю, є важливим елементом кухні в класичному стилі.

Ванна кімната в класичному стилі часто є білого або бежевого кольорів, а завдяки позолоченим елементам виглядає дуже урочисто. Для того, щоб підкреслити велич інтер'єру, ви можете використовувати мармур для підлоги. Дзеркала у масивних позолочених або бронзових рамах, настінні бра та люстри надають ванній особливий шарм та розкіш.

Вітальня. Класичний дизайн в інтер'єрі цієї кімнати іноді набагато простіший. Причина полягає в тому, що у вітальню, як правило, найпростіша кімната в будинку, і тут простіше забезпечити природне освітлення. Елегантна багаторівнева люстра з позолоченими елементами та підвісками з кришталю прикрашатиме інтер'єр вітальні. Підлогові світильники принесуть додатковий акцент у кімнату, бронзовий годинник, важкі вази підлоги допоможуть виділити класицизм у мистецтві інтер'єру вітальні.

Конструктивізм стиль дизайну інтер'єру.

Конструктивізм виник наприкінці 20-го століття.

Криза сучасності прийшла досить швидко, і наприкінці першого десятиліття 20 століття починає з'являтися новий стиль: конструктивізм. В основі цього нового руху в європейській архітектурі лежала естетика, необхідність вважати раціональними суто утилітарні форми. Його розвиток називають природною реакцією на рослинні мотиви, властиві сучасності, які досить швидко втомили уяву сучасників та викликали пошуки нового бажання. Основний акцент було зроблено на функціональність та раціональність приміщень. Конструктивізм відрізняє строга геометрія, точне поділ кольорів, практичність матеріалів та функціональність.

Елементи та аксесуари:

У цьому інтер'єрі немає місця деталям та декоративними елементами. Конструктивісти не визнають ювелірні вироби. Усередині не повинно бути таких прикрас, як різьблення по дереву або інкрустація. Лінії прямі та ясні, декор конструктивізму вкрай стриманий, уникаючи зайвої строкатості та безсистемності. Сучасні аксесуари та прикраси – складається з елементів, геометричних візерунків, пофарбованих у яскраві кольори. Цей стиль послужив основою напряму хай-тек.

Освітлення:

Будинки починають розглядатися як "єдина форма" без зайвого декору та з акцентом на природне освітлення з переважанням високих вікон від підлоги до стелі. Що стосується штучного освітлення, то люстри та світильники розташовані лише там, де неможливо без них обійтися. Відсутність штор із заміною їх на легкі жалюзі. Форми освітлювальних приладів, як правило, правильні геометричні форми.

Колір: Кольори в конструктивізмі переважають в основному однотонні, але дизайнери та архітектори часто застосовують яскраві та сміливі відтінки у поєднанні білого та світло-сірого з червоним, чорним чи зеленим. В основному в інтер'єрах конструктивізму домінують лише три кольори, а надлишок відтінків позбавляє інтер'єр цілісності.

Матеріали (підлога, стіни, стеля):

Матеріали для обробки стін, стель та підлог – це цілком сучасні, недорогі та доступні – пластик, скло, метал. Естетична сторона стилю конструктивізму досить своєрідна і щоб пожвавити та додати в інтер'єр елегантність, дизайнери використовують елементи з кольорового скла та блиск хромованих поверхонь, що створюють яскраві, точкові спалахи.

Меблі: меблі прості зі строгими та зручними формами, призначення кожному предмету гранично просто і ясно - повна відсутність буржуазних предметів розкоші. Простота доводиться до краю, до такого спрощення, коли предмети меблів - стільці, ліжка, шафи асоціюються з афоризмом спати сидячи. На увазі в інтер'єрі влаштовується вбудована побутова техніка.

Стиль лофт в дизайні інтер'єру.

Стиль інтер'єру лофт асоціюється з величезним відкритим простором, голі (без оздоблення) цегляні стіни, високі стелі та панорамні вікна. Цей стиль підходить творчим людям, бажання яких – це обладнати квартиру чи художню студію, де багато простору та повітря, світла та свіжого в інтер'єрі. Крім того, цей стиль ідеально підходить для власників просторих апартаментів, де можливо вільно створити дизайн інтер'єру відповідно до їхніх потреб.

Основа стилю лофт.

Підкреслений індустріалізм, багато вільного простору, високі стелі, труби та балки як елемент декору – основні риси інтер'єру лофт. Спочатку, інтер'єр у стилі лофт був реалізований у приміщеннях колишніх заводів та складських будівель. Тепер можна побачити його у просторих квартирах та мансардах будинків та котеджів.

Головне в інтер'єрі стилю лофт – це відсутність будь-яких монолітних перегородок, зонування простору здійснюється за допомогою кольору та освітлення, іноді використовуються прозорі скляні перегородки.

В інтер'єрі дуже важливо зберегти дух виробничих потужностей, і саме тому повітроводи, цегляна кладка, груба штукатурка, дерев'яна підлога та іржаві балки є акцентом для прикраси приміщень і нагадують про його минуле.

У той же час у такому інтер'єрі є сучасні елементи зі сталі та хрому, скла та металізованих поверхонь. Меблі відіграють особливу роль, виділяючи зони в кімнатах, проводячи певні межі між ними. Унікальні та незвичайні аксесуари та декор (плакати, графіті, величезні фотографії) допомагають привнести особливу атмосферу свободи до кімнати.

Оздоблення стін у стилі лофт.

Простота та лаконічність – ось принципи оформлення стін в інтер'єрі лофт. Гола цегляна кладка або її імітація за допомогою шпалер, фарбування стін у світлі тони, звичайний голий бетон – це основні прийоми для оздоблення стін. Це цілком у стилі, коли одна кімната поєднує кілька варіантів фарбування стін, коли цегляна кладка для вітальні і проста галерея картин для спальні знаходять поєднання і гармонію.

Пол и потолок, отделка в стиле лофт.

Що стосується оздоблення підлоги, то ідеальний варіант – це звичайний настил із масивних дерев'яних дощок. Також добре підходить натуральний камінь або бетонна підлога. Колір підлоги повинен бути непомітним і однотонним: темно-коричневий, чорний, сірий або навпаки - білий, бежевий і кремовий. У стилі лофт стелі оформляються також просто і лаконічно - дерев'яна стеля може бути оформлена потужними балками для перекриття, можна використовувати вентиляційні труби, металеву сітку, а популярну підвісну стелю влаштовують у холодних відтінках.

В інтер'єрі лофт меблі несе не тільки функціональне, а й смислове навантаження - це стає головним центром приміщення та привертає увагу. Стиль лофт в інтер'єрі допускає поєднання нових та раритетних меблів, металевих конструкцій та дерев'яних комодів. Завжди має бути багато місця в кімнаті: великий диван у центрі кімнати, багато стільців, табуреток та лав. Відкриті стелажі – це один із способів зонування приміщення.

Мінімалізм стиль в інтер'єрі дизайну.

Прості лінії, мінімум декору, багато простору та суворої функціональності інтер'єру в цілому – ось основні риси мінімалізму. Стиль приваблює своєю витонченістю та елегантністю, легкістю та комфортом. Останнім часом ділові люди, для яких практичність та функціональність знаходиться на першому місці, а дизайн та естетика на другому, ті, для кого порядок, ясність та простота є більш важливими, ніж помпезність декору – ці люди обирають мінімалізм. Стиль має спільні риси з лофт і хай-тек, але є ціла низка своїх власних відмінностей.

Основа стилю - мінімалізм.

Мінімалістський стиль інтер'єру використовує лише необхідні елементи для створення дизайну.

Меблі, обробка поверхонь, декоративні елементи - все має бути простим, функціональним, зручним та практичним.

Кольори для цього стилю також повинні бути спокійними: багато білого, чорного і сірого, гра відтінків і контрастів. Існує трохи колірних акцентів, але вони ретельно продумані.

Основний принцип у мінімалістському інтер'єрі - зберегти відчуття простору та свободи, свіжості та повітря та мінімум меблів та аксесуарів. Те саме стосується стін і декору. Дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм базується на прямих та простих формах.

Зонування в кімнатах зазвичай виконують скляні перегородки, також можна пограти світлом і текстурами.

Оздоблення стін у стилі мінімалізм.

Стіни зазвичай забарвлюють в однотонні спокійні кольори - також часто застосовується цегляна кладка, дерево, камінь. Використання різних текстурних декорів допомагає виділити зони приміщення. Зазвичай в одній кімнаті використовують два або три відтінки. 3D панелі, текстурована штукатурка та шпалери для фарбування стін виглядають дуже цікаво.

Стеля та підлога в стилі мінімалізм.

Стеля робиться в білих або дуже світлих тонах, її дизайн завжди простий і зрозумілий. Ви можете використовувати натяжну стелю, головне правило це стеля без зайвого декору та яскравих кольорів.

Підлога в мінімалістському стилі, як правило, виготовлена з цільного дерева, ламінату або лінолеуму в імітації дерева. Підлога яскрава, монохромна і дуже легко піддається прибиранню.

Освітлення у стилі мінімалізм.

Висвітлення відіграє надзвичайно важливу роль у мінімалістському стилі. Світло створює атмосферу спокою, допомагає розкрити текстуру стін та підлоги, а також служить як декор кімнати.

Величезні вікна без штор та портьєр наповнюють приміщення денним світлом. Приховане освітлення в кімнаті доповнює інтер'єр розсіяним світлом. Люстри, торшери прості та лаконічні за формою, функціональні та практичні за своєю природою. Освітлювальні прилади мають багато металу та скляного блиску.

Меблі в стилі мінімалізм.

Як згадувалося, перевагу слід віддавати меблів із простими геометричними формами. Висока якість та практичність є критеріями відбору. Кольори повинні бути простими та непомітними. Важливо пам'ятати, що в інтер'єрі в стилі мінімалізм має бути мінімум меблів, але вони повинні бути ретельно продумані та підібрані. Скляні полиці створюють окремі зони в кімнаті або навпаки об'єднують простір.

Що стосується матеріалів, то меблі можуть бути виготовлені з комбінацій - натурального дерева, шкіри, скла, металу та пластику. У кухонних гарнітурах можна використовувати вбудовану техніку, щоб приховати зайвий блиск та зберегти мінімалістський дизайн.

Ренесанс стиль в інтер'єрі дизайну.

Ренесанс стиль виник у Європі 15-16 столітті, та її поява було пов'язані з глибокими соціальними змінами, які у цей час. Люди почали шукати нові цінності, такі як свобода та гуманізм. Як ідеал було взято стародавній світ Риму та Греції (термін Ренесанс французькою означає "відродитися"). Зміни відбувалися у всіх сферах життя: мистецтво, література, музика, архітектура та дизайн. Ренесанс народився Італії в 14-му столітті. Краса і багатство італійських міст вразила європейських князів настільки, що вони почали запрошувати себе італійських художників, що призвело до швидкого поширення цього стилю.

Ренесанс величний та елегантний, чудовий та гармонійний. Ідеально підходить для тих, хто цінує красу, симетрію, розкіш та елегантність епохи Відродження. Цей стиль є одним із найкрасивіших історичних стилів. Його елегантність та багатство може звільнити внутрішню гармонію просторих приміщень, надаючи їй піднесеного та урочистого вигляду.

Протягом цього періоду архітектори будують будинки з величезними внутрішніми просторами, прикрашені округлими арками та великою кількістю декоративних деталей. Вікна мають закруглену верхню частину та рівний низ. Дверні та віконні отвори, стіни та підлоги часто оздоблені мармуром. Дерев'яна стеля була прикрашена розкішним різьбленням і позолотою.

Стилю Ренесанс притаманні стримані кольори: натуральні відтінки коричневого, золотого та пастельних кольорів (кремовий, світло-зелений тощо), насичені акценти темно-червоного, синього та жовтого кольорів.

Ключова риса стилю.

Гармонія, симетрія, пропорції, правильні геометричні форми – основи стилю. Ренесанс це простір і свобода, збагачена рясним декором та предметами меблів. Склепіння, арки та колони, високі вікна поєднуються в стилі разом з античними статуями. Картини майстрів Відродження (або репродукції) органічно доповнюють інтер'єр.

Арабеска (або Мавританський). Ці візерунки складаються з переплетення стебел, завитків і листя, що широко використовується для прикраси стін, стель і навіть меблів. Зазвичай виконуються із позолотою, що створює дуже чудовий та розкішний вигляд.

Людські погруддя, постаті та портрети були дуже популярні в період Відродження. Іноді їх було зображено в межах кола, відомого як рондо. Бюсти часто використовувалися як допоміжні аксесуари для столів та інших меблів.

Ще серед популярних елементів декору слід зазначити - листя аканта, гротеск, картуш, голова лева, грифони, фестони.

Меблі.

Ренесанс має багатий декор меблів: різьблення, інкрустація, золочення, фарбування, багато архітектурних деталей, таких як колони, пілястри, фронтони та карнизи.

Ліжко було найважливішою частиною інтер'єру в стилі епохи Відродження, оскільки лише багаті люди могли дозволити собі ложе, що показувало престиж та процвітання його власника. Ліжко, як правило, виготовлене з чотиристоронньої рами зі стелею з темного дерева та з розкішними різьбленими фігурками. Драпірування зроблено з темних тканин – синій або зелений, темно-фіолетовий, бордо.

Шафи часто виконані у вигляді мініатюрних палаццо, включаючи двері, вікна, колони та інші архітектурні деталі, як декоративні елементи. Шафи в цей період містять багато ящиків і відсіків - видимих і прихованих.

Кабінет у стилі Ренесанс – це насамперед стіл. Епосі ренесансу притаманні два типи столів: прямокутної форми, з товстою верхньою стільницею на двох масивних ногах або круглої, шестикутної або восьмикутної форми на одній центральній опорі.

Скрині чи касоні - це дуже важлива деталь у стилі Ренесанс, оскільки комоди ще не були винайдені. Вони зазвичай прикрашені різьбленням, розписом і позолотою, використовуючи біблійні сюжети або міфологічні сюжети.

Текстиль в інтер'єрі Ренесанс.

Інтер'єр будинку в стилі Ренесанс немислимий без таких деталей, як розкішні штори, килими плюшеві з геометричними або квітковими візерунками, м'якої оксамитової оббивки стільців, диванів. Тканини стилю – це парча, оксамит, атлас.

Сучасні варіації:

Ренесанс у дизайні інтер'єру будинків, квартир, ресторанів чи салонів – це естетика епохи Відродження, рафінованого шику та свята краси та гармонії.

Внутрішнє оздоблення.

Стіни повинні бути гладкими та легкими. Краще використовувати камінь або розкішну тканину, шпалери для їхнього дизайну. Фрески або наполовину різьблені дерев'яні вставки (стінні панелі) також підходять. Підлога може бути прикрашена великими дошками, дорогим паркетом або керамічною плиткою. Стеля: висока і переважно склепінчаста, прикрашена ліпниною або живописом (сцени з життя стародавніх богів і героїв). Ренесанс в інтер'єрі передбачає використання антикварних меблів та декору. Речі, зроблені з дорогоцінних металів, слонової кістки, канделябри, різьблені коробки та скрині, картини в золочених рамах, вази, порцеляновий посуд матиме органічний вигляд. Меблі та декор будинку багато прикрашений рослинним орнаментом, візерунки із зображеннями в антикварному стилі міфічних істот та геральдики.

Рококо - стиль дизайну інтер'єру.

Стиль рококо в дизайні інтер'єру, в декоративно-прикладному мистецтві, живописі, архітектурі та скульптурі виник у Парижі на початку 18-го століття, але незабаром був поширений у всій Франції, а потім і в інших країнах, насамперед у Німеччині та Австрії. Він характеризується легкістю, елегантністю та рясним використанням вигнутих, природних форм в орнаментації. Слово Рококо походить від французького слова rocaille - подрібнений камінь, декоративна раковина, мушля, рокайль, рідше рококо. Рококо з'явилася як норовлива, грайлива дитина благородного, великого бароко.

Характеристики стилю. Золота штукатурка є одним із ключових особливостей прикраси стилю Рококо. Багато декоровані стіни і стелі в основному контрастували пастеллю і позолотою. Мотиви, прикраси, що використовуються в стилі рококо, бралися з різних стилів і різних культур, що дозволило створити певну, неповторну атмосферу. Поширені східні, спокійні мотиви, а також помітні аксесуари та елементи із готичної архітектури.

Стільці, дзеркала, рами для картин втратили свої старі квадратні форми, а карнизи над дверима розвернулися перед очима східними краєвидами або кукурудзи пов'язаним стрічками. Архітектура рококо досягла свого найбільшого блиску у палацах, монастирях та церквах південної Німеччини та Австрії.

Меблі.

Меблі в стилі рококо були виготовлені з червоного дерева з позолотою та оббивкою зі шкіри, парчі або велюру. Декором служили різьблені звивисті силуети, які доповнювали оздоблення стін та стель. Томас Чіппендейл був найкращим відомим англійським дизайнером меблів, більшість робіт якого були в стилі Рококо, але були також деякі роботи з шинуазрі - відомий як китайський.

Колір стилі рококо.

Французький рококо був відомий такими квітами, як жовтий, рожевий, слонової кістки і золота, блакиті і вершків. Поєднання пастелі та золота є ознакою стилю.

Оскільки стиль рококо пішов шляхом вільної асиметрії, квадратні форми поступилися овальним і природним обрисам. Навіть приміщення були розроблені в овальній формі або обладналися так, щоб уникнути квадратної форми. Широке використання дзеркал є головною особливістю стилю.

Романський стиль дизайну інтер'єру.

Романський архітектурний стиль домінував у Західній Європі в 11-му та 12-му століттях. Незважаючи на свою назву, натхненником романської архітектури був Рим, а архітектура Візантії. Цей термін було введено в 19-му столітті, відображаючи той факт, що романські будівлі, як і архітектура з давньої Римської імперії, передавала почуття пропорції та порядку, була твердою і надійною будовою, що має численні округлі арки та склепіння (основна відмінність від грецької архітектури , яка не використовує арки та склепіння). Цей стиль архітектури був однією з ранніх, і використовував у будівництві переважно кам'яні матеріали, т.к. кам'яні стіни здатні підтримувати важкі дахи. Для романської архітектури характерний перехід від дерев'яних будівель до мурованих.

Характеристики романської архітектури та дизайну. Конструктивні характеристики романської архітектури знаходять у поєднанні практичного та естетичного дизайну, особливо у будівництві замків!

  • Замки романської архітектури передавали страх, благоговіння, домінування, заздрість, підпорядкування, повагу, владу та багатство.
  • Комфорт кам'яних інтер'єрів замків значно покращився від попередніх епох, але, як і раніше, інтер'єри були холодними і тьмяними.
  • Орнаментація була рідкісною, тому що середньовічні муляри були не в змозі додати прикрасу до романських замків.
  • Середньовічні замки, побудовані в стилі романської архітектури, несли дорогу економічну складову через використання каменю в будівництві, але водночас дуже міцними! Напівкругла арка була дуже популярна у романському стилі, а також була міцною та довговічною конструкцією, тому романські архітектори любили влаштовувати її скрізь – у конструкції дверей, вікон, стель та численних аркадах.

Будинки романського періоду мали бути величезними, і найчастіше не вселяють благоговіння. Натиск грандіозних церков і соборів, збудованих у цей час, мали вміщувати тисячі паломників, щоб подивитися артефакти і послухати своїх релігійних лідерів у період невизначеності.

Орнаментація романського періоду збереглася у вигляді різьблених колон арок та внутрішніх вікон. Вони були функціональні та підтримували неабияку вагу кам'яного даху. Історія романської архітектури має наявність фресок, хоча більшість із них була втрачена часом

Є ще кілька вітражних вікон у найбільших церквах у стилі раннього середньовіччя у деяких будівлях. Романська архітектура панувала в Британії протягом трьох сотень років або близько того, перш ніж поступилася готичному стилю архітектури, яка значною мірою запозичена з романських будівель.

Сучасні варіації:

Романський стиль сучасні дизайнери дуже рідко використовує у квартирах та житлових будинках, але для ресторанів, барів чи тематичних громадських місць холодність та грубість інтер'єру стилю цілком підходять. Проте тим, кому до вподоби середньовічні інтер'єри можуть зробити в приміському будинку домашній бар або винний льох у романському стилі.

Меблі для романського стилю повинні бути дерев'яними і грубуватими, що виключають м'які крісла і дивани, але ліжко все ж таки має бути з матрацом обрамленим в грубу дерев'яну раму.

Основними меблями для стилю є великі дерев'яні скрині, які могли виконувати функції столу і навіть ліжка та обов'язкова відсутність усіляких шаф. Найпоширеніші меблі епохи романтизму - це грубі столи, табурети та лави. Меблі повинні бути дощаті, з додаванням нескладного різьблення і елементами кування.

Романський стиль вперше використовував в інтер'єрі текстиль як оформлення вікон, тому в сучасних варіаціях як прикраси приміщень застосовують важкі дерев'яні гардини, карнизи, килими, гобелени і штори.

Техно стиль дизайну інтер'єру.

Стиль техно з'явився у 1980-ті роки як техно-дизайн та ультра сучасне декорування інтер'єру. Техно привніс свіжий погляд у улюблений шанувальниками стиль конструктивізму. Швидкий розвиток нових технологій вплинув на повсякденне життя людей, кардинально змінив сучасний дизайн інтер'єру, внаслідок чого функціональні, високотехнологічні ідеї стають прикрасами приміщень у сучасних будинках.

Цей стиль можна охарактеризувати як стиль особливої психології. Техно практично рідко використовується для внутрішнього дизайну інтер'єру квартир або приватних будинків, але дуже популярний у диско-клубах, барах, ресторанах тощо.

Техно - елегантний та естетичний стиль, що створюється у поєднанні балансу художніх ідей та дизайнерських рішень інтер'єру, натхненний сучасними технологіями.

Архітектура для Techno заснована на суворій геометрії простору та предметів. Скло і метал часто застосовуються в інтер'єрі, наприклад, скляні панелі використовуються для обробки стін, стель або підлоги. Крім того, сантехніка може бути акцентом і продовженням декору. Труби та дроти забарвлені у яскраві кольори, а іноді закриті скляними перегородками. Інтер'єри створюють почуття техногенної катастрофи. Більше того, вони здаються як декор для промислових будівель. Меблі можуть бути у вигляді обладнання для виробництв: сталеві шафи, стільці та табурети, виготовлені з вигнутих труб, але при цьому яскраво забарвлені. Світло відіграє важливу роль в інтер'єрі. Геометричні форми і світло виглядають особливо інтригуючим і привабливим у нічний час з яскравими стеклами в металевих рамах.

Хай-тек стиль в інтер'єрі дизайну.

Високі технології, найновіші та прогресивніші технології сучасності (англ. high technology, high tech, hi-tech) - таке визначення вираження High Tech можна знайти в довідниках на просторах інтернету

Високотехнологічний архітектурний стиль дизайну виник у період пізнього модернізму в 1970-і роки і був широко використаний у 1980-х роках. Англійців прийнято вважати основними теоретиками та практиками стилю хай-тек. Нескладні геометричні форми гра світла та контрастів відчуття легкості та ясності всі ці елементи створюють атмосферу хай-тек. Цей стиль виник у проектуванні промислових приміщень, де всі елементи є функціональними. У стилі хай-тек були змішані різні елементи індустріальної естетики, високих технологій та конструктивізму у житлових приміщеннях. Краса та естетика йдуть на другий план, поступаючись місцем комфорту і практичності. Ділові, сучасні та активні люди віддають перевагу цьому стилю, адже інтер'єр у стилі хай-тек легко змінюється і підлаштовується під потреби свого власника. Мобільні перегородки, меблі на коліщатках, різні кріплення у вигляді зварних швів і заклепок, труби, повітропроводи, а також безліч скляних і металевих деталей, багато простору і свободи дозволяють змінити інтер'єр до невпізнання, зберігаючи всі його переваги.

Основи стилю.

Хай-тек воліє чіткі прямі лінії, мінімум меблів та фурнітури, а головним акцентом стилю - багато хрому, металу, пластику, скла та бетону. Колірна гама проста та лаконічна: білий, чорний, сірий та металевий колір. Як колірні акценти дизайнери часто використовують блідо-нейтральні тони золотисто-жовтої, кремової, сіро-блакитної та кави.

Використання штор не вітається для стилю ганьби-тік. Якщо є необхідність відокремити внутрішній простір від зовнішнього світу, краще використовувати жалюзі (вертикальні або горизонтальні), японські штори.

Освітлювальні лампи повинні бути простих форм і виготовлені з металу та прозорого, кольорового або молочного кольору скла. Крім того, вони можуть мати зелені або блакитнуваті відтінки. Таким чином, всі можливі варіанти основного та додаткового освітлення слід розглядати дуже ретельно. У той же час елегантні лампи повинні мати правильну геометричну форму. Замість традиційних підвісних люстр у центрі стелі, у стилі hi-tech використовують струнні підвісні світильники, прожектори, світлові панно тощо. Крім того, підлогові та стельові світильники мінімалістського дизайну зі світлодіодними джерелами світла забезпечать будинок комфортом та економією електроенергії. Хай-тек є раціональним та суворим стилем, так що не повинно бути надмірності в інтер'єрі.

Коли інтер'єр оформлений у стилі ганьби-тік, надзвичайно гармонійно в приміщення вписується домашній кінотеатр, комп'ютер, офісне обладнання, динаміки та багато іншого. Зрештою, це втілення сучасної моди, яка просто не може не йти в ногу з прогресом.

Як аксесуари та прикраси гармонійно вписуються сучасні фотографії в металевих рамах або абстрактні картини. Покриття для підлоги можуть бути або одноколірні килими, або покриття з синтетичної шкіри з леопардовими смужками, які здадуться цікавим рішенням. Покриття для підлоги можуть бути єдині в кольоровій гамі з меблевими покриттями і мати один і той же матеріал.

Еклектика стиль в дизайні інтер'єру.

Перше правило еклектичного стилю? Там немає жодних правил. Це стиль, який іноді називають збірним та представляє максимальну свободу дизайну. Ви можете протиставляти антикваріат до гладких, сучасних текстур, блискучі та яскраві кольори до приглушених відтінків. Еклектика підкуповує несподіванкою та мистецтвом дивувати.

Еклектичний стиль характеризується тим, що це не особливий стиль - це запозичення з різних стилів, ідей та теорій, зібраних із різних періодів, епох, їх різного походження та об'єднання в рамках одного проекту. Можна створити комбінацію з різних стилів, таких як місіонерський, класичний, сучасний лофт, ретро, азіатський, етнічний і досягти приголомшливих результатів. Відпустивши жорсткі стилістичні кордони, можна отримати стиль грайливий і дуже веселий.

Звичайно, багато зусиль та творчості необхідно для того, щоб зробити проект у стилі еклектики – щоб інтер'єр виглядав чудово та водночас логічно пов'язаним стилем. Не можна просто кидати все в одну купу, збираючи разом різні інтер'єри, їх треба навчити працювати злагоджено. Інтер'єр у стилі еклектики може здаватися несмачним, іноді стиль критикують через відсутність узгодженості, але можна просто подолати стилістичний застій та легко вводити нововведення в інтер'єр, задовольняючи потреби власників.

В основі принципу гарного дизайну лежать пропорції та баланс.

Кольори. Палітра кольорів може змінюватись, але краще дотримуватися кількох нейтральних відтінків, щоб легше зв'язати всі елементи разом.

Продаж меблів. Колись повні спальні та столові гарнітури вважалися гарним тоном, але еклектичний стиль набирає обертів і у розріз сором'язливості змішує середні віки із сучасністю, де антикварний журнальний столик сусідить із сучасними стільцями в одному просторі. Еклектика також любить вінтажні меблі, де дерев'яні різьблені елементи поєднуються з кованим декором із заліза.

Аксесуари та декор. Для стилю еклектика як декор часто застосовують картини, великі дзеркала з позолоченими рамами, кришталеві вази. Враження від аксесуарів має створити думку, що підбір всіх цих сувенірів тривав протягом багатьох років і вони дуже важливі для власника як приємні спогади минулих років.

Тканини. Еклектичний погляд частково визначається безліччю різноманітності тканин. Виберіть колірну схему і дотримуйтеся нейтральної лінії, додаючи до неї кольорові візерунки та окантовки з пензликами або бахромою.

Обробка стін. Для обробки стіни використовують тканини, шпалери, драпірування або декоративну штукатурку. Що стосується кольору – тут дозволені всі натуральні відтінки, починаючи від білого та піску до темно-сірого та коричневого кольору. Поєднання обробки та різних текстур задає стиль – для цього можете навіть прикрасити одну стіну цеглою із вбудованими нішами.

 

Comments powered by CComment

Дивитись ще

Про нас

GIDmaster

меблевий інтернет-портал спеціалізується з надання професійної інформації для меблевих майстрів та столярів:

В портал інтегрований інтернет-магазин з продажу шаблонів і кондукторів власного виробництва.

Контакти